Magia wyobraźni
Aktualności


Spotkanie autorskie w Szkole Podstawowej w Ścinawce Średniej
Dnia 6. czerwca 2022 roku odbyło się spotkanie autorskie z ósmymi klasami w Szkole Podstawowej w Ścinawce Średniej. Spotkanie miało miejsce w Bibliotece Publicznej, znajdującej się na terenie szkoły.Jestem absolwentką ścinawskiej szkoły, zatem powrót do niej miał dla mnie wartość sentymentalną.


Inicjatorkami wydarzenia były nauczycielki języka polskiego. Wszystko zorganizowane zostało we współpracy z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Radków im. Karola Estreichera, która po raz kolejny patronowała spotkaniu autorskiemu na terenie gminy Radków.
Spotkanie miało nieco inny charakter, niż dotychczasowe, ze względu na młody wiek uczestników. Uczniowe z uwagą wysłuchali mojej opowieści o pisaniu książki, a następnie zadawali ciekawe pytania.


Chciałabym serdecznie podziękować nauczycielom a także Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Ścinawce Średniej za zaproszenie, doskonałą organizację i ciepłe przyjęcie.


Spotkanie autorskie we Wrocławiu
Za nami spotkanie autorskie we Wrocławiu, odbyło się ono 25. stycznia 2020 roku w wynajętej sali przy ul. Piłsudskiego.Tym razem spotkanie miało charakter kameralny, zaproszeni na nie zostali członkowie rodziny i bliscy znajomi.
Uczestnicy spotkania przybyli licznie, wszystkim dopisał dobry humor, a moje skromne opowiadanie o sobie i o Divendi zostało bardzo ciepło przyjęte.

Przy tej okazji serdecznie dziękuję za wszystkie gratulacje i ciepłe słowa, które bardzo mnie podbudowały!


Raz jeszcze za pomoc w przygotowaniach i organizacji należą się podziękowania - moim Najbliższym - Mężowi, Rodzicom i Rodzeństwu. Jesteście niezastąpieni!
Spotkanie autorskie w Starym Śleszowie
Kolejne z cyklu spotkań autorskich miało miejsce w Starym Śleszowie w sali wiejskiej w niedzielę 1. grudnia 2019 roku.Odbyło się ono w bardzo miłym gronie mieszkańców Śleszowa i okolic, a także znajomych i rodziny.Składam serdeczne podziękowania Pani Sołtys oraz opiekunom sali wiejskiej, za umożliwienie zorganizowania spotkania, okazaną pomoc i serdeczność.


Bardzo dziękuję także wszystkim uczestnikom spotkania za wspaniałą atmosferę, wszystkie pytania i każde miłe słowo.Drugie spotkanie autorskie - Tłumaczów


Dnia 31. listopada 2019 w Sali Domu Ludowego w Tłumaczowie miało miejsce kolejne spotkanie autorskie.
Prócz członków rodziny i znajomych pojawili się także moi dawni nauczyciele, którzy wzruszyli mnie bardzo ciepłymi gratulacjami, a także wspomnieniami z czasów szkolnych.


Dziękuję także za obecność Panu Burmistrzowi Gminy Radków, jak również Panu Sołtysowi Tłumaczowa - za umożliwienie organizacji spotkania, wszelką pomoc i dobre słowa.Spotkanie odbyło się w bardzo ciepłej atmosferze, za co serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom :)
Życzę miłego czytania!
Pierwsze spotkanie już za nami!


Dnia 22. listopada 2019 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Radków im. K. Estreichera odbyło się moje pierwsze spotkanie autorskie.Zostałam bardzo ciepło i serdecznie przyjęta przez sztab Biblioteki - za co serdecznie dziękuję :)Serdecznie dziękuję także moim najbliższym za pomoc w organizacji, która wymagała nie tylko zabiegów logistycznych, ale przede wszystkim poświęcenia czasu.


Z serca także dziękuję wszystkim uczestnikom spotkania - za zainteresowanie, życzliwość i wszystkie te pytania, na które miałam przyjemność odpowiadać w trakcie spotkania :)Życzę miłego czytania mojej powieści, a zainteresowanych zapraszam na kolejne spotkania - już w najbliższy weekend!CYKL SPOTKAŃ AUTORSKICH - ZAPRASZAM!


Pierwsze spotkania autorskie już wkrótce!

Poniżej szczegółowy harmonogram tych najbliższych.

22. listopada 2019, godzina 17:00, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radków im. K. Estreichera

30. listopada 2019, godzina 15:00, Sala domu ludowego w Tłumaczowie

1. grudnia 2019, godzina 15:00, Sala wiejska w Starym Śleszowie24 października 2019


Droga zakończona - Divendi już w sprzedaży!

Możesz kupić tutaj!


30 września 2019


Okładka gotowa! Mogę się chwalić :D

"Nasz świat to nie wszystko. To co robimy i co dzieje się wokół nas, ma swoje konsekwencje, bowiem istnieją inne rzeczywistości, mocno zespojone z naszą.

W jednej z nich materializują się i skupiają jak w soczewce wszystkie złe czyny popełniane przez ludzi.

Ta kwintesencja Zła zbiera się od wieków w wielkiej Czarze, czekając na moment, kiedy Czara się przepełni. Wtedy Zło opanuje świat.

Jest jednak nadzieja... w innej czasoprzestrzeni Żywioły, świadome, lecz bezcielesne byty, postanawiają stanąć w obronie Dobra.

Kumulują więc swoją siłę - Divenę - i zsyłają do Głównej Czasoprzestrzeni, ofiarowując ją wybranej rodzinie, aby ta w ciągu pokoleń utworzyła Armie, zdolną stanąć z mocą Żywiołów do walki przeciw Złu.

Czy ta odpowiedzialna i niebezpieczna misja może zakończyć się sukcesem?"


24 sierpnia 2019


Ostateczna korekta autorska za mną.

Kolejny etap to łamanie tekstu i przygotowanie przez Wydawnictwo egzemplarzy próbnych książki :)

Taki egzemplarz powinnam otrzymać zupełnie niedługo!

Czy to nie spełnienie marzeń?

Trzymać w rękach własne dzieło, profesjonalnie opakowane w świetną okładkę, sprawdzone redaktorskim okiem i pachnące nowością… :)


4 lipca 2019


Wprawdzie książki nie ocenia się po okładce, ale…

Po wielu tygodniach ustaleń wersji, dopracowywania szczegółów, mediacji z grafikami, wprowadzania poprawek i zmian, z dumą mogę oświadczyć, że okładka Divendiego jest już gotowa!

Pełnia zadowolenia! :)

Nie będę zdradzać szczegółów, jednak muszę przyznać, że ostateczna wersja okładki jest dla mnie więcej niż zadowalająca i świetnie oddaje najważniejszy symbol mojej powieści :)

Myślę, że nikt kto po nią sięgnie, nie będzie rozczarowany!


18 czerwca 2019


Po kolejnych ustaleniach okładka zaczyna wyglądać coraz lepiej!

I zdecydowanie bliżej mojego ideału :)


10 czerwca 2019


Pojawiły się kolejne ustalenia – tym razem odnośnie tekstów na okładce - krótki opis fabuły i wybrany przez wydawnictwo fragment powieści, który zostanie umieszczony z tyłu okładki.

Teraz czekamy tylko na efekty całości!


9 maja 2019


Za nami pierwsze ustalenia odnośnie okładki – oczywiście nie mogło obyć się bez korekt.

Niemniej muszę ufać, że to graficy z wydawnictwa znają się najlepiej na tym, co przyciągnie czytelników, zainteresuje i zachęci do przeczytania Divendiego :)

Czas, żeby moje marzenie nabrało kolorów!


27 kwietnia 2019


Praca wre!

Moja pierwsza korekta autorska!

Całe szczęście okazało się, że prócz literówek i rzeczy technicznych nie ma za dużo błędów :)


26 lutego 2019


I stało się – moja książka powędrowała do wydawnictwa, gdzie zabiorą się za nią profesjonaliści :)

Podzieliłam się także sugestiami dotyczącymi projektu okładki. Zdaję sobie sprawę, że trafienie w gust autora nie jest łatwym zadaniem, ale mam nadzieję, że grafikom uda się jak najlepiej oddać klimat powieści :)

Teraz czekam na wykonanie korekty mojego tekstu.


19 lutego 2019


Po głębokim zastanowieniu, przeanalizowaniu wszelkich wad i zalet i długich pertraktacjach podpisałam umowę z wydawnictwem Novae Res

Machina ruszyła!


Dzień dziecka z niespodzianką ;)

1 czerwca 2018


To właśnie dziś otrzymałam maila z wydawnictwa Novae Res. Emocjom nie było końca!

Moją książkę oceniono lepiej niż pozytywnie. „Ciekawie wykreowany świat”, „charakterystyczny klimat”, „wątki fantastyczne niebanalnie osadzone w realiach”.

Teraz czas na decyzję, czy zdecydować się na proponowany przez wydawnictwo model z dofinansowaniem przez autora. Decyzja trudna, ale trzeba zdawać sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach zaistnienie na rynku książkowym to niełatwe zadanie.


Decyzja


Zapadła decyzja...

Po wielu namowach mojego Męża postanowiłam wyciągnąć z przysłowiowej szuflady jedną z najpiękniejszych przygód mojego życia - Divendi - powieść, która towarzyszyła mi przez wiele lat.

Szczerze mówiąc, przez te wszystkie lata, kiedy książka powstawała, nie przeszło mi nawet przez myśl, by spróbować ją wydać.

Namawiana przez bliskich postanowiłam jednak spróbować. Zobaczymy, jaki będzie efekt :)